Jak si udržet pedikúru o něco déle: 5 zlatých pravidel pro dokonalé paty a nehty

Oficiálně začala sezóna salonní pedikúry, brzy bude čas na nošení letních bot! Do svého každodenního režimu můžete také začlenit tato jednoduchá pravidla péče o nohy.

Sestavili jsme je speciálně pro ty, kteří nejsou spokojeni s kvalitou profesionální pedikúry a potřebují tipy na to, jak si lze prodloužit její trvanlivost a udržet tak paty a nehty co nejdéle krásné.

Žena v sandálech odpočívá na lodi
Zdroj: pexels.com
 

Profesionální pedikúra dokáže rychle zbavit paty suchosti a dodat nehtům udržovaný vzhled. Některé ženy však nemají příliš rády salónní procedury - často je to kvůli tomu, že se jim na nohou opět už asi po týdnu, někdy i dokonce po několika dnech objeví suchá kůže.

Jiné si zas stěžují na způsob lakování. Nejsou spokojené, když se lak na nehtech rychle odře a pedikúra tak opět potřebuje úplnou obnovu.

Tento problém je samozřejmě méně častý. Mnoho lidí však trápí zhrubnutí pat. Uvažují kvůli tomu pak dokonce o tom, že nebudou chodit na pedikúru do salonu a dají raději přednost domácím procedurám s použitím chemických peelingů.

Profesionální pedikúra není univerzálním jednorázovým řešením, ať už se jedná o jakýkoli druh ošetření. Procedura v salonu je jen prvním krokem v boji se suchou a hrubou kůží. Pak už záleží na vás, jak se o své nohy budete starat.

 

Každodenní hydratace a péče o pokožku nohou

Tento častý tip na prodloužení trvanlivost pedikúry, zní sice maximálně nudně, ale bohužel se bez něj neobejdeme. Pokud si neosvojíte zvyk mít na nočním stolku vyživující balzám nebo krém s ureou, pravděpodobně si budete pořád stěžovat na suchost pat.

Jednou za čas si namazat nohy krémem nestačí, musíte se na ten kelímek před spaním dívat pravidelně. Tato aktivita by se měla stát vaší běžnou rutinou stejně jako to, že si dvakrát denně čistíte zuby. Nohy si zaslouží stejnou péči jako váš obličej, tak na ně nezapomínejte.

Pravidelná očista pokožky nohou

Pravidelné používání nočního krému není jediným tipem na to, jak si udržet pedikúru po salonovém ošetření. Je dobré také pravidelně jednou až dvakrát týdně na nohy používat peelingový scrub, ideálně ve stejný den, kdy pečujete o zbytek těla.

Pedikérky doporučují provést peeling nohou již první večer po pedikúře v salonu. Je to kvůli tomu, aby se osvěžil výsledný efekt ze salonu a aby už suchá pokožka neměla šanci se znovu v brzké době objevit.

Žena mění zimní boty na letní
Zdroj: pexels.com

Proč nosit uzavřenou obuv po pedikúře?

V průběhu jarní a letní sezóny se často setkáváme s hrubnutím pat. Je to právě kvůli tomu, že začínáme nosit otevřenou obuv, která nebrání kontaktu kůže s prachem z ulice a dalšími nečistotami z vnějšího prostředí.

Sandály a jiná otevřená obuv navíc ovlivňuje i způsob chůze. Noha je v takové botě ve volnější poloze, což způsobuje nepřirozené napětí pro nožní klenbu. Bez dostatečné podpory vzniká větší tlak na paty, kůže pak hrubne a začíná praskat.

Doporučujeme proto, abyste si po pedikúře vzali uzavřené boty a přinesli si s sebou čisté ponožky. Takto lze lépe chránit pokožku a zabránit usazování nečistot.

Zlepšení prokrvení

Paty mohou být suché nejen kvůli nedostatečné péči, ale také kvůli poruchám krevního oběhu. Obvykle se jedná o spojení obou dvou faktorů. Pokud často nosíte podpatky nebo těsnou obuv, je důležité věnovat pozornost domácímu procvičování chodidel:

  • Během běžných činností můžete používat masážní míček s hroty nebo si pořídit jiný masážní nástroj pro zlepšení prokrvení.
  • Pokud máte masážní podložku pro bodovou masáž zad, zkuste si ji dát pod nohy. Okamžitý nával energie zaručen!
  • Máte problém najít si čas na 10minutové cvičení? Dopřejte si alespoň před spaním relaxační masáž nohou, kterou můžete spojit s aplikací krému. A nebo požádejte o masáž svého partnera - to je ještě příjemnější.

Jak udržet lesk a krásu nehtů po pedikúře?

Ačkoli problémem číslo 1 je hrubnutí kůže na chodidlech, některé ženy si stěžují po pedikúře v salonu i na krátkou životnost gelového laku na nehtech. To je obvykle způsobeno dvěma příčinami:

  • Nošení těsné obuvi. Ačkoliv bychom si to přáli, trendy boty s úzkými špičkami nejsou určeny pro každodenní nošení. V takovém typu obuvi jsou prsty na nohou stlačeny, což je hlavním důvodem odírání gelového laku na nehtech. Mnohem závažnějším rizikem jsou však křečové žíly, vbočení palce a deformace chodidla.
  • Tlak na prsty při cvičení. Pokud se věnujete józe, pilates nebo jiným sportům, při kterých cvičíte naboso, prsty nohou (zejména palce) se při nich pevně dotýkají podlahy nebo po ní i kloužou. A to je právě ten důvod, proč se na nehtech rychle objevují odřeniny! Příště si toho schválně při cvičení zkuste více všímat. Řešením může být to, že si pod nohy dáte ručník nebo malý polštářek, abyste snížili tlak na prsty. Můžete také zařadit alternativní cviky, při kterých nebudete muset mít strach o to, aby se vám pedikúra nezničila.
 

Doporučujeme k přečtení:

a další články v rubrice "Užitečné informace"

×