Pánská pedikúra: mýty a pravda

Pánská pedikúra

Mýtus: Pedikúra je bolestivý proces

Pravda: Moderní podologické procedury, zejména s použitím specializovaného vybavení, jsou zcela bezbolestné. Obracení se na kvalifikovaného specialistu eliminuje riziko zranění a komplikací, na rozdíl od "domácích mistrů", kteří používají běžné domácí nástroje.

Mýtus: Je trapné ukazovat nohy v pedikúrovém salonu

Pravda: Naopak, trapné je mít neupravené nohy. Vaše nohy vidí jak blízcí, tak i lidé na pláži nebo v bazénu. Obrácení se na podologa je správný a zodpovědný přístup k péči o vlastní tělo.

LGBT jacket

Mýtus: Pedikúra je jen pro muže s netradiční orientací

Pravda: Upravené a zdravé chodidla jsou známkou péče o vlastní zdraví, nikoli orientace. Podobně jako čisté zuby, upravený účes a příjemná vůně kolínské jsou známkami upraveného muže.

Mýtus: Pedikúra zahrnuje povinné lakování nehtů

Pravda: Muži obvykle nepoužívají barevný lak, dávají přednost bezbarvým ochranným složením. Dekorativní pokrytí je vždy na výběr klienta a není povinnou částí procedury.

Mýtus: V pedikúrovém salonu se můžete nakazit

Pravda: V profesionálním salonu je riziko infekce minimální. Kvalifikovaní specialisté používají jednorázové materiály a pracují ve sterilních podmínkách.

Proč potřebují muži pedikúru

Muži často čelí problémům s chodidly kvůli aktivnímu životnímu stylu a fyzické zátěži. Mozoly, kuří oka, praskliny, lámavé nebo zarůstající nehty, plísňová onemocnění - to vše jsou problémy, které může vyřešit pravidelná pedikúra. Kromě toho pedikúra zahrnuje masáž chodidel, která je nejen příjemná, ale má také pozitivní vliv na celý organismus, zlepšuje fungování vnitřních orgánů a zvyšuje náladu.

×