Pánská pedikúra: mýty a pravda

Pánská pedikúra: mýty a pravda. Muž to odmítá
 

Vážení pánové, pojďme společně vyvracet mýty o pedikúře!

 

Mýtus: Pedikúra bolí

Pravda: Moderní podologické procedury, zejména ty, co používají specializované vybavení, jsou zcela bezbolestné. Kvalifikovaný specialista eliminuje riziko zranění a komplikací, na rozdíl od "domácích mistrů", kteří používají běžné domácí nástroje.

Mýtus: Je trapné ukazovat nohy v pedikúrovém salonu

Pravda: Naopak je spíše trapné mít neupravené nohy. Vaše nohy vidí vaši blízcí, tak i lidé na pláži nebo v bazénu. Ošetření nohou u podologa je správný a zodpovědný přístup k péči o vlastní tělo.

Pánské sako s LGBT odznakem

Mýtus: Pedikúra je jen pro muže s netradiční orientací

Pravda: Upravené a zdravé chodidla jsou známkou péče o vlastní zdraví, nikoli orientace. Podobně jako čisté zuby, upravený účes a příjemná vůně kolínské jsou známkami upraveného muže.

Mýtus: Pedikúra zahrnuje povinné lakování nehtů

Pravda: Muži obvykle nepoužívají barevný lak, dávají přednost bezbarvým ochranným složením. Dekorativní pokrytí záleží vždy na výběru klienta a není povinnou částí procedury.

Mýtus: V pedikúrovém salonu se můžete nakazit

Pravda: V profesionálním salonu je riziko infekce minimální. Kvalifikovaní specialisté používají jednorázové materiály a pracují ve sterilních podmínkách. Používá se nejen dezinfekční roztok, ale také dezinfekční sušák.

 

Proč potřebují muži pedikúru

Muži často čelí problémům s chodidly kvůli aktivnímu životnímu stylu a fyzické zátěži. Mozoly, kuří oka, praskliny, lámavé nebo zarůstající nehty, plísňová onemocnění – to vše jsou problémy, které může vyřešit pravidelná pedikúra. Kromě toho pedikúra zahrnuje i masáž chodidel, která je nejen příjemná, ale má také pozitivní vliv na celý organismus, zlepšuje fungování vnitřních orgánů a zlepšuje náladu.

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat.

 
Nataliia Hryhorieva. Nehtové studio NG Pedikúra.

Nataliia Hryhorieva

Certifikovaná manikérka a pedikérka, podolog.

+420 728 222 891

 

Doporučujeme k přečtení:

×